PD Mestečko

Prejsť na web výrobcu
www.pdmestecko.sk

Poľnohospodárske družstvo Mestečko bolo založené v roku 1958. Hlavnou činnosťou podniku je zmiešaná poľnohospodárska výroba (SK NACE - 01.50.0 Zmiešané hospodárstvo). V živočíšnej výrobe sa venuje chovu kráv s trhovou produkciou mlieka, chovu oviec. Rastlinná výroba podniku vytvára krmovinovú základňu pre potreby živočíšnej výroby a časť jej produkcie je trhovo realizovaná. Podnikateľské aktivity podniku sú diverzifikované na viacero výrobných činností - okrem poľnohospodárskej prvovýroby je to mliekarenská výroba, gumárenská výroba, textilná výroba, kovovýroba, stavebná činnosť, dopravy a výroba elektrickej energie v bioplynovej stanici.

Vzhľadom k potrebe zlepšovania ekonomickej efektívnosti výroby sa v posledných rokoch zameriava na zvyšovanie pridanej hodnoty na produkcii živočíšnej výroby a na tento účel bola zriadená spracovateľská prevádzka na výrobu mliečnych výrobkov.
Potravinárska prevádzka „Výroba mliečnych výrobkov, hospodársky dvor Dohňany, 020 51 Dohňany", bola schválená (schvaľovacie číslo SK4-7-317ES) a uvedená do prevádzky v roku 2011. V súčasnosti je výrobný program tvorený najmä výrobou jogurtov, zákvasov, syrov a fľaškovaného mlieka. Odberateľmi výrobkov sú maloobchodné predajne v okolí, pekárne a taktiež je pre tento účel zriadené vlastné predajné miesto v areáli mliekarne v Dohňanoch (jedná sa teda o priamy predaj konečnému spotrebiteľovi).

Zásadnou modernizáciou a rozšírením mliekarenskej výroby sa vytvára priestor pre zavádzanie nových produktov na vysokej kvalitatívnej úrovni.
Dôraz sa kladie na skutočnosť, že sa jedná o čerstvé, tradičné, environmentálne bezpečné a chemicky neupravované výrobky, ktoré majú svoj pôvod vo vlastnej poľnohospodárskej prvovýrobe a sú vyrábané z miestnych zdrojov. Hlavným vstupom do výroby je surové kravské a ovčie mlieko a toto je v plnej miere zabezpečované produkciou vlastnej živočíšnej výroby.
Teší nás, že z nášho mlieka môžeme spotrebiteľom ponúknuť ďalšie kvalitné výrobky.

Naše výrobky si môžete taktiež zakúpiť na našej adrese v podnikovej predajni.

Poľnohospodárske družstvo Mestečko
Adresa: Mestečko 1, 020 52 Mestečko

IČO: 00200123
DIČ: 2020441071
IČ DPH: SK2020441071
e-mail: pdmestecko@pdmestecko.sk
tel.: +421 42 4651 100 – ústredňa

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.