O projekte DOLIN – regionálnej značke potravín

Projekt Dolin.sk spája úsilie troch spolupracujúcich firiem, ktoré pôsobia v oblasti Stredného Považia a ktorých činnosť bola doteraz zameraná na prvovýrobu prevažne poľnohospodárskych produktov. Sú to firmy PD Mestečko, Pálenica u Drienikov a SHR Balušíková Janka.

Prírodné danosti Púchovskej a Rajeckej doliny ponúkajú veľmi dobré podmienky pre chov hovädzieho dobytka, oviec a kôz.
Mliekarenské družstvá, ktoré boli zakladané v jednotlivých obciach už v minulom storočí produkovali veľmi kvalitné výrobky, ktoré vyvážali do veľkých a významných miest ako Bratislava, Viedeň a podobne.
Rovnako ovocinárstvo tu našlo svoje široké uplatnenie. Predovšetkým v minulom storočí sa kvalitatívne významne posilnilo a to predovšetkým neúnavnou prácou učiteľov, ktorí okrem malých žiakov vzdelávali aj dospelých obyvateľov obcí.
Pamätníci spomínajú doteraz na kvalitné sušené slivky, štiepky, hrušky, varený domáci slivkový lekvár.
Práve na túto tradíciu chceme nadviazať a ponúknuť obyvateľom regiónu širší sortiment tradičných, ale aj menej tradičných produktov
•    z nášho kvalitného kravského a ovčieho mlieka
•    z chemicky neošetrovaného ovocia z vlastných sadov

Našim cieľom je zvýšenie produkcie alebo jej kvality v živočíšnej výrobe, zavádzanie výroby nových ako aj tradičných výrobkov, zavádzanie novej techniky/technológií, rozširovanie výroby, zvýšenie efektívnosti výrobného procesu, budovanie odbytových miest pre odbyt poľnohospodárskych produktov a produktov spracovania poľnohospodárskej výroby.

Pri realizácií nášho cieľa sa budeme venovať:
•    neustálemu zvyšovaniu a kontrole kvality – rýchla príprava produktov umožní dodať kvalitné a zdravé produkty. Cieľom je uspokojiť aj segment náročnejších zákazníkov, ktorí sú ochotní akceptovať aj vyššiu cenu.
•    využitím nových technológií prehĺbeniu sortimentu produktov

Toto všetko sa prejaví vo vyššej pridanej hodnote a možnosti ponúknuť  každému produkt podľa jeho preferencií.
•    racionalizácii výroby – použitím automatizácie vo výrobe dôjde k zníženiu pracovnej náročnosti, stabilizácií kvality dodávok a lepšej rentabilite výroby
•    rozširovaniu odberných miest tak, aby sme mohli kvalitnými a zaujímavými domácimi výrobkami obslúžiť čo najväčší okruh klientov
•    vytváraním optimálnych podmienok pre dostupnosť a doručenie našich produktov aj do obcí, ktoré nemajú svoj vlastný obchod s potravinami
•    bezpečnej spolupráci a postupnému rozširovaniu dodávaných produktov
Nech sa páči, vyskúšajte chuť dolín Považia

Spolupráca troch subjektov, ktorí sú prvovýrobcami v oblasti výroby poľnohospodárskych produktov ako kravské mlieko, ovčie mlieko, ovocie z vlastných sadov začala z potreby zefektívniť podnikateľské aktivity smerujúce k finalizácii produktov.
•    Finalizácia produktov prvovýroby
•    Spolupráca so vzájomným využitím výrobkov
•    Spoločná propagácia a realizácia na trhu v regióne, kde prvovýrobcovia pôsobia
•    Podpora a zviditeľnenie prostredníctvom spoločnej obchodnej značky

Budovanie mliekarne

Z maštale MLIEKAREŇ

Čiastočne zachytené momentky ako sme menili maštaľ na mliekareň

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.