Info blog

Kyslomliečne výrobky - zdravé pôžitky
06.10.2023

Kyslomliečne výrobky - zdravé pôžitky

Mliečne výrobky patria medzi obľúbené potraviny po celom svete. V rámci tejto skupiny potravín nájdeme aj kyslomliečne výrobky, ktoré sú známe svojou charakteristickou kyslou chuťou a vynikajúcou výživnou hodnotou. Vyrábajú sa fermentáciou mlieka a ponúkajú množstvo výhod pre naše zdravie.
Kvalitné ovocné destiláty nielen do reštaurácii, barov a hotelov
07.09.2023

Kvalitné ovocné destiláty nielen do reštaurácii, barov a hotelov

Vítame vás v našom svete ovocných destilátov, kde sa tradícia a vášeň stretávajú s kvalitou a inováciou. Pálenica u Drienikov z Lysej pod Makytou už od roku 2018 fungujeme ako spoľahlivý liehovar na výrobu tých najlepších ovocných destilátov. Cesta spolupráce s naším projektom Dolin začala s cieľom priniesť vám autentický zážitok z klasických ovocných destilátov, ktoré sú vyrábané s láskou a starostlivosťou aj do vašich domovov.
Bryndzové halušky so slaninou
23.08.2023

Bryndzové halušky so slaninou

Bryndzové halušky patria k našim národným jedlám. Chuť našej bryndze, domácej údenej slaninky a jemnosť halušiek vytvárajú jedinečnú harmóniu. Samozrejme najlepšie bryndzové halušky sú z májovej bryndze.
Pri príprave poctivých halušiek treba dodržať niekoľko pravidiel. Do cesta nedávame vajce ani vodu. Halušky po uvarení nikdy nepremývame vodou. Bryndzu netreba riediť smotanou, ale halušky doladíme vodou v ktorej sa varili - "haluškovicou". Slaninka je najlepšia domáca a údená.

Získali sme ďalšie ocenenie za čerstvý (ochutený) syr z kravského mlieka
18.08.2023

Získali sme ďalšie ocenenie za čerstvý (ochutený) syr z kravského mlieka

V dňoch 17.-20. augusta sme sa zúčastnili za PD Mestečko výstavy Agrokomplex 2023 v Nitre.
Náš čerstvý (ochutený) syr z kravského mlieka získal v hodnotení 1. miesto.
Cenu odovzdala predsedovi predstavenstva PD Mestečko pánovi Ing. Petrovi Ježovi, PhD. pani predsedníčka komisie Mgr. Ing. Jarmila Dubravská, PhD.
 

Nakupujte s 10% zľavou
09.08.2023

Nakupujte s 10% zľavou

Pripravili sme pre Vás mimoriadnu akciu. Ak si nakúpite cez náš internetový obchod a tovar si prídete vyzdvihnúť na vrátnicu PD Mestečko, získate 10% zľavu z nákupu tovaru.
Potraviny pod značkou DOLIN kúpite aj v 50-tich predajniach na Považí
21.07.2023

Potraviny pod značkou DOLIN kúpite aj v 50-tich predajniach na Považí

Pri udržiavaní nášho tela a mysle v optimálnom stave, strava hrá kľúčovú úlohu. Keď sa rozhodnete jesť zdravo, výber kvalitných potravín je prvým krokom na ceste k dosiahnutiu zdravšieho životného štýlu. V našom projekte DOLIN môžete nakupovať zdravé potraviny od miestnych producentov aj v 50-tich vybraných predajniach v Považskom regióne od Trenčína po Žilinu.
Získali sme certifikát
14.07.2023

Získali sme certifikát "Certifikovaný obchod SAEC - Bezpečný nákup"

Vaša dôvera je našou prioritou. Sme hrdí na to, že sme získali s našim eshopom www.dolin.sk certifikát " Certifikovaný obchod SAEC - Bezpečný nákup ". Tento certifikát potvrdzuje náš záväzok k ochrane a bezpečnosti našich zákazníkov pri online nákupoch. Chceli by sme vám bližšie predstaviť význam tohto certifikátu aj z pohľadu vás nakupujúcich.
Zdravé potraviny pre naše telo = strava plná živín
07.07.2023

Zdravé potraviny pre naše telo = strava plná živín

Zdravá strava je kľúčovým faktorom pre udržanie svojho tela v dobrej kondícii a podporenie celkového zdravia. V dnešnej dobe, keď sme vystavení rýchlemu tempu života a pokušeniam nezdravých potravín, je dôležité si uvedomiť význam zdravých potravín pre náše telo. Výber správnych potravín môže posilniť imunitný systém, dodávať telu potrebné živiny a pomáhať predchádzať rôznym ochoreniam.
Syry sa oplatí jesť nielen pre svoju chuť
30.06.2023

Syry sa oplatí jesť nielen pre svoju chuť

Možno smelo potvrdiť, že syry sú ozaj dokonalou zdravou a výživnou potravinou a zároveň sú aj vynikajúcou pochúťkou. Syr je vyrábaný z mlieka pomocou rôznych metód. Tradične sa používa kravské, ovčie alebo kozie mlieko, avšak existujú aj rastlinné alternatívy. Rôzne typy syrov sa líšia v zložení, chuti, textúre aj farbe.

Vážme si našu tradičnú výrobu bryndze
09.06.2023

Vážme si našu tradičnú výrobu bryndze

Každý národ má svoje tradície, ktoré si váži a má aj svoje tradičné jedlá s ktorými sa prezentuje a neustále ich aj podporuje. Poznáme predsa tradičný Ementálsky syr, s ktorým sa chváli Švajčiarsko, poznáme i ovčí syr  Rokfort, s ktorým sa pýši Francúzsko a našli by sa i ďalšie príklady. My tu na našom Slovensku máme bohatú tradíciu s výrobou našej ovčej bryndze a mali by sme byť tiež na to hrdí a naďalej si udržiavať naše  typické jedlá.

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.